Urbana STOOLS 44581-30WE/1B25DHF4
"*" indicates required fields
Description
Defined by its elegant curves and delicate lines, the Urbana swivel stool is a seamless addition to any modern or contemporary space. Its upholstered seat and curved backrest provide optimal support and comfort, while its 360-degree swivel mechanism enhance mobility. Transform your space into a place where style and comfort harmoniously coexist.
Additional information
| Dimensions | 19.5 × 18.25 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Cream |
| Detail Color | Off White Faux Leather |
| Style | Contemporary |
| Collection | Urbana |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Urbana STOOLS 44581-26WE/1B25DHF4
Urbana STOOLS 44581-26WE/1B25MDF4
Urbana STOOLS 44581-26WE/1B53DHF4
Urbana STOOLS 44581-26WE/1B53MDF4
Related products
Americana Modern Dining Bar Complete 78 In. With Quartz
Hidden Treasures Adjustable Height Pub Stool
Jade Counter Stool
Jetson Bar Stool
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.