3800C-3 - Scroll Swivel Counter Stool
Call for Price
Bakersfield Chair
Call for Price
Washington STOOLS 41479-30WE/1B24DAF4
"*" indicates required fields
SKU:
41479-30WE/1B24DAF4
Category: Barstools
Tags: Amisco, Barstools, Charcoal Black & Brown Faux Leather, Gray
Description
The Washington stool’s curvy lines and svelte shape bring it all into perfect balance. The New York style is the only one that suits you with the comfortable seat and curved backrest.
Videos
Additional information
| Dimensions | 20.75 × 17.625 × 41.875 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Gray |
| Detail Color | Charcoal Black & Brown Faux Leather |
| Style | Contemporary |
| Collection | Washington |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Washington CHAIRS 30303-WE/1B24DAF4
Washington CHAIRS 30303-WE/1B24DBF4
Washington CHAIRS 30303-WE/1B25DAF4
Washington CHAIRS 30303-WE/1B25DBF4
Washington CHAIRS 30303-WE/1B25JTF4
Washington STOOLS 41479-26WE/1B24DAF4
Washington STOOLS 41479-26WE/1B24DBF4
Washington STOOLS 41479-26WE/1B24KZF4
Related products
24″ Ladderback Counter Stool
Blue Leroy Counter Stool
Fiddler Counter Stool
Jetson Bar Stool
Swoop Arm Uph Stol 2in-sl
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.