
Carmela CHAIRS 30282/25DBA7
Call for Price

Pine Bookcase 24 x 48 - 2448
Call for Price
Washington CHAIRS 30303-WE/1B24DAF4
"*" indicates required fields
SKU:
30303-WE/1B24DAF4
Category: Chairs & Benches
Tags: Amisco, black, Chairs & Benches, Charcoal Black & Brown Faux Leather
Description
They say you’re all about living large. Yes, and then some! You like space. Style. Sparkle. Leather. Metal. Crystals. Letting it shine, letting it gleam, letting it all go. The New York style of the Washington chair is the only one that suits you with the criss cross design in the back.
Videos
Additional information
| Dimensions | 22.75 × 18.25 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Black |
| Detail Color | Charcoal Black & Brown Faux Leather |
| Style | Modern Glam |
| Collection | Washington |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Washington CHAIRS 30303-WE/1B24DBF4
Washington CHAIRS 30303-WE/1B25DAF4
Washington CHAIRS 30303-WE/1B25DBF4
Washington CHAIRS 30303-WE/1B25JTF4
Washington STOOLS 41479-26WE/1B24DAF4
Washington STOOLS 41479-26WE/1B24DBF4
Washington STOOLS 41479-26WE/1B24KZF4
Washington STOOLS 41479-26WE/1B25DAF4
Related products
Americana Modern Dining Counter Stool 26 In.
Americana Modern Dining Dining Chair Spindle Back (2/ctn Sold In Pairs)
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.