789-805B-W - Details Dining Table Base For Wood Top
Call for Price
Atwood Lateral File Cabinet Elm (Top & Drawers)/Maple
Call for Price
Winston STOOLS 44046-26WE/1B25GZF4
"*" indicates required fields
Description
The Winston stool is a versatile piece that effortlessly complements a range of styles and settings, from a rustic farmhouse kitchen to a traditional home bar. Its symmetrical structure pairs beautifully with the smooth curves of the generously cushioned oval seat, offering both comfort and style. It can easily be tucked under the counter, providing a quick and convenient space-saving solution.
Additional information
| Dimensions | 18 × 20.75 × 27.25 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Brown PVC |
| Style | Transitional |
| Collection | Winston |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Winston STOOLS 44046-26WE/1B25GTF4
Winston STOOLS 44046-26WE/1B25GXF4
Related products
Americana Modern Dining Bar Stool 30 In.
Charleston Forge Bar and Game Room Wood Seat Counterstool
| Brand | Charleston Forge |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Transitional |
Country Woven Kubu Counter Stool
Hidden Treasures Adjustable Height Pub Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |
Lanai Counter Stool
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.