Back to products
Atwood Lateral File Cabinet Elm Top/Maple
Call for Price
Winston STOOLS 44046-26WE/1B25LDF4
"*" indicates required fields
SKU:
44046-26WE/1B25LDF4
Category: Barstools
Tags: Amisco, Barstools, Cream, Cream & Black Bouclé Fabric
Description
The Winston stool is a versatile piece that effortlessly complements a range of styles and settings, from a rustic farmhouse kitchen to a traditional home bar. Its symmetrical structure pairs beautifully with the smooth curves of the generously cushioned oval seat, offering both comfort and style. It can easily be tucked under the counter, providing a quick and convenient space-saving solution.
Additional information
| Dimensions | 18 × 20.75 × 27.25 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Cream |
| Detail Color | Cream & Black Bouclé Fabric |
| Style | Transitional |
| Collection | Winston |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Winston STOOLS 44046-26WE/1B25GTF4
Winston STOOLS 44046-26WE/1B25GXF4
Winston STOOLS 44046-26WE/1B25GZF4
Related products
Americana Modern Dining Bar Complete 78 In. With Quartz
Americana Modern Dining Bar Stool 30 In.
Sundance Dining – Sandstone Swivel Bar Stool Dining
Charleston Forge Bar and Game Room Wood Seat Counterstool
| Brand | Charleston Forge |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Transitional |
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.