AE-LT9-1108-2 - Bristol Sofa
Call for Price
Longmeadow Group Bedroom Case
Call for Price
Yasmina STOOLS 44584-26WE/1B25LEF4
"*" indicates required fields
SKU:
44584-26WE/1B25LEF4
Category: Barstools
Tags: Amisco, Barstools, Gray, Grey Polyester with black pepper spots
Description
A perfect blend of contemporary style and comfort, the Yasmina swivel stool features a curved backrest that embraces the body and a padded seat for an enjoyable dining experience. Its sleek design, attention to detail, and decorative element on the backrest will add a touch of elegance to any kitchen. Crafted with durability in mind, this statement piece offers both style and lasting quality.
Videos
Additional information
| Dimensions | 20.75 × 19.5 × 35.125 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grey Polyester with black pepper spots |
| Style | Contemporary |
| Collection | Yasmina |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Yasmina CHAIRS 34584-WE/1B25LCF4
Yasmina CHAIRS 34584-WE/1B25LEF4
Yasmina STOOLS 44584-26WE/1B25LCF4
Related products
Americana Modern Dining Bar Complete 78 In. With Quartz
Charleston Forge Bar and Game Room Wood Seat Counterstool
| Brand | Charleston Forge |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Transitional |
Calhoun Counter Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.