Victor 4764 Chaise Rocker Recliner
Call for Price
Thompson Panel Arm Swivel Glider Chair
Call for Price
33-2176 – Blaire Bench
"*" indicates required fields
Description
Blaire bench has beautiful lines with a tapered flared arm accented with a pair of round bolster pillows. It has a single seat cushion and is finished off with thin saber wood legs. Perfect at the foot of the bed or placed in a foyer.
Product Details
| Seat Type | Loose |
|---|---|
| Seat Fill | Down Plush |
| Volume | 25 cft |
| Weight | 43 lb |
| Leather | 70 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 5.50 yrd |
Additional information
| Weight | 43 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 56.5 × 28 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.