Chappy 232 Power Lay Flat Reclining Sofa
Call for Price
Oswell Roll Arm Accent Chair
Call for Price
3381-6 – Layla 112″ To 123″ Laf Corner Banquette
"*" indicates required fields
Description
A custom banquette program offered legged or skirted. Offered by the inch with corner pieces.
Product Details
| Material | Select Hardwoods |
|---|---|
| Back Type | Tight |
| Seat Type | Tight |
| Notes | Skirtless. Also Available Skirted. See “SK” versions |
| Volume | 106 cft |
| Weight | 132 lb |
| Leather | 262 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 15.50 yrd |
Additional information
| Weight | 132 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 123 × 40.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Dining Counter Stool 26 In.
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.