Sadler 241 Power Lay Flat Reclining Sofa w/DDT
Call for Price
Oswell Roll Arm Swivel Glider Chair
Call for Price
3382-2 – Layla 49 “To 65” Raf Corner Banquette
"*" indicates required fields
Description
A custom banquette program offered legged or skirted. Offered by the inch with corner pieces.
Product Details
| Material | Select Hardwoods |
|---|---|
| Back Type | Tight |
| Seat Type | Tight |
| Notes | Skirtless. Also Available Skirted. See “SK” versions |
| Volume | 57 cft |
| Weight | 75 lb |
| Leather | 140 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 8.75 yrd |
Additional information
| Weight | 75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 65 × 40.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.