Kent Slope Arm Manual Recliner
Call for Price
Paramont STOOLS 44534-26WE/1B25GTF4
Call for Price
AE-3364 – Gardiner Bench
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Oak Solids |
|---|---|
| Seat Type | Tight |
| Notes | 14 Buttons |
| Volume | 18 cft |
| Weight | 39 lb |
| Leather | 61 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 3.50 yrd |
Additional information
| Weight | 39 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.5 × 53.5 × 17.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Traditional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Dining Counter Stool 26 In.
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.