Modern Muse Bunching Table Large
Call for Price
Wrenn Leather Reclining Sofa
Call for Price
CT2008S-AW-FL – Brighton Side Chair-Antique White/Flax
"*" indicates required fields
Description
With its lattice back, bamboo styling, and beautiful rubbed through finish, this dining chair is nod to classic Chinese Chippendale style. Truly timeless, this chair works in all settings and styles. An upholstered seat in linen like flax colored fabric. Also available as a bar and counter stool.
Product Details
| Notes | Mahogany solids with Flax color upholstery |
|---|---|
| Volume | 11 cft |
| Weight | 16 lb |
| Cartons | 1 |
Additional information
| Weight | 16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.5 × 22.5 × 40.75 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Traditional |
| Collection | Brighton |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.