CT6065 – Bohdi Bench – Flax
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Ash Solids, Abaca Rope |
|---|---|
| Distressing Level | Light |
| Notes | Mid-tone brown case with abaca rope detail on arms. Flax colored fabric |
| Volume | 23 cft |
| Weight | 73 lb |
Additional information
| Weight | 73 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 64 × 20.75 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Rustic |
| Collection | Bohdi |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Dining Bench Counter Upholstered 49 In.
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.