11-229 - Banks Chair
Call for Price

Shaker Essential Panel King Headboard - 60482
Call for Price
Easton CHAIRS 30535/24BP
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
SKU:
30535/24BP
Category: Chairs & Benches
Tags: Amisco, BP Pixel, Chairs & Benches, Customizable, White
Description
Like the urban aesthetic? Then you’ll love this. This chair features a comfortable seat and rounded back on an attractive pared-down base. Hard angles on the bottom provide welcome contrast with softer lines on top. No doubt about it: it’s the perfect piece for a resolutely modern space.
Additional information
| Dimensions | 22.5 × 21.875 × 31.75 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | White |
| Detail Color | BP Pixel |
| Style | Modern |
| Collection | Easton |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Dining Bench Counter Upholstered 49 In.
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.