Bridgetown King Kensington Panel Bed - Complete
Call for Price

Oakwood Power Reclining Sofa
Call for Price
Ladder Back Side Chair
Ladder Back Side Chair
"*" indicates required fields
SKU:
3270-140
Category: Chairs & Benches
Tags: Brown, Chairs & Benches, Legacy Classic Furniture, Vintage Pine / Ironwood
Description
Product Details
| Crafted Of Select Hardwoods And Pine Veneers | Yes |
|---|---|
| Mixed Media Adds An Eclectic Feel | Yes |
| Mineral Black Hardware | Yes |
| Width | 20.5 |
| Depth | 23.5 |
| Height | 39 |
| Finish | Vintage Pine / Ironwood |
| Fabric | Caitlin Flax |
| Material | Hardwood solids and Radiata Pine Veneers (Monterey Pine) |
| Hardware | Mineral Black |
Additional information
| Dimensions | 23.5 × 20.5 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Vintage Pine / Ironwood |
| Style | Classic |
| Collection | 3270 Artisan’s Place DR |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Complete Trestle Dining Table
Related products
Americana Modern Dining Bench Counter Upholstered 49 In.
Americana Modern Dining Counter Stool 26 In.
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.