Main Street Fabric Loveseat
Call for Price
Mission 50" TV Console Cherry
Call for Price
Weekender Coastal Living Home Collection Longboat Counter Chair
"*" indicates required fields
SKU:
U330E604
Category: Chairs & Benches
Tags: Chairs & Benches, Cream, Universal Furniture, White Split Rattan
Description
Add unmatched eloquence to dining spaces with the Longboat Counter Chair. A delightful meshing of woven rattan and fabric.
Product Details
| Seat height 24 inches | Yes |
|---|---|
| arm height 26 inches | Yes |
| Fabric: Nomad Snow | Yes |
| White Rattan finish | Yes |
Additional information
| Dimensions | 22 × 22 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | White Split Rattan |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Weekender Coastal Living Home Collection Bimini Chest
Weekender Coastal Living Home Collection Boothbay Etagere
Weekender Coastal Living Home Collection Cabo Writing Desk
Weekender Coastal Living Home Collection Camden Credenza
Weekender Coastal Living Home Collection Captiva Credenza
Weekender Coastal Living Home Collection Chatham Poster Bed King
Weekender Coastal Living Home Collection Chatham Poster Bed Queen
Weekender Coastal Living Home Collection Havasu Cocktail Table
Related products
Americana Modern Dining Bench Counter Upholstered 49 In.
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.