Home Accents - Sofa Table in White
Call for Price
Rush Seat Ladder Back Side Chair
Call for Price
Weatherford – Heather Weatherford Side Chair
"*" indicates required fields
Description
A stylish dining chair often times plays the biggest role in defining the style of the dining room. That is certainly the case with the Weatherford Side and Arm Chairs. Its quatrefoil design motif adds character that balances casual and traditional sensibilities. It also features a comfortable upholstered seat and stretchers on the base for long-lasting strength.
Additional information
| Dimensions | 28.93 × 20.75 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Kincaid Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Weatherford – Heather |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Weatherford – Heather Bolton Round Cocktail Table
Weatherford – Heather Milford Round Dining Table – Complete
Weatherford – Heather Weatherford 56″ Console
Weatherford – Heather Weatherford 66″ Console
Weatherford – Heather Weatherford Chairside Table
Related products
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.