Weatherford - Heather Weatherford 66" Console
Call for Price

Denali Swivel Rocking Recliner
Call for Price
Windsor Counter Height Chair
Windsor Counter Height Chair
"*" indicates required fields
SKU:
CLH4012-745
Category: Chairs & Benches
Tags: Chairs & Benches, Country Living, Legacy Classic Furniture, Picket Fence, White
Description
Product Details
| Crafted Of Select Hardwoods And Oak Veneer | Yes |
|---|---|
| Unique Blend Of Classic Styles And Aged Finishes | Yes |
| Cast Iron Finished Hardware | Yes |
| Width | 21 |
| Depth | 22 |
| Height | 37 |
| Finish | Picket Fence |
| Material | Select Hardwoods |
| Hardware | Cast Iron |
Additional information
| Dimensions | 22 × 21 × 37 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Picket Fence |
| Style | Country |
| Collection | CLH4012 Vintage Market DR |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Cremone Bolt Display Cabinet
Friendship Table
Turned Spindle Side Chair
Windsor Side Chair V Shape
Related products
Americana Modern Dining Bench Counter Upholstered 49 In.
Americana Modern Dining Counter Stool 26 In.
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.