Sanctuary Bachelors Chest
Call for Price
Archivist Nine-Drawer Dresser
Call for Price
Casual Dining Archivist Trestle Dining Base
62″ (157.5 cm) Casual Dining Archivist Trestle Dining Base, crafted with attention to detail and elevated through Pecky Pecan Veneers design elements.
"*" indicates required fields
Additional information
| Weight | 77.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33.25 × 62 × 26.75 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Archivist |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Archivist Bookcase
Archivist Executive Desk
| Weight | 278 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 66 × 30 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Archivist |
| Features | Storage |
Archivist Lateral File
| Weight | 124.78 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 36 × 31.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Archivist |
| Features | Storage |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.