St. Armand Door Chest
Call for Price
Casual Dining Sanctuary Rectangle Dining Table Base
26″ (66 cm) Casual Dining Sanctuary Rectangle Dining Table Base enriched by Resin design elements, making it a distinctive interior accent.
"*" indicates required fields
SKU:
5603-75003-LTBR
Category: Dining Table Bases
Tags: Brown, Dining Table Bases, Hooker Furnishings
Description
Sumptuous Elegant Luxury is a lifestyle category today and at Hooker we create LUXE looks with today’s astute consumer in mind. Epoque, Bardot, Avalon, and Bling are all luxurious collections with an opulent point of view….. and several of our luxury collections have become a gold standard, in particular the Bling bed is a popular style statement today.
Additional information
| Weight | 242 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.75 × 26 × 25.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Sanctuary |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Bedroom Sanctuary 5/0 Upholstered Footboard
| Weight | 52.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 71.5 × 27.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Fabric |
Bedroom Sanctuary 5/0 Upholstered Headboard
| Weight | 123.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 × 65 × 76.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Fabric |
Bedroom Sanctuary Armoire Base – Visage
Bedroom Sanctuary Armoire Top – Visage
Bedroom Sanctuary California King Rails
| Weight | 46.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.75 × 87.75 × 7.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | White |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Fabric |
Bedroom Sanctuary King and California King Upholstered Footboard
| Weight | 85.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.25 × 87.5 × 29.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Fabric |
Bedroom Sanctuary King and California King Upholstered Headboard
| Weight | 147.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 80.5 × 82.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Fabric |
Bedroom Sanctuary King Rails
| Weight | 33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 83.75 × 7.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | White |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Fabric |
Related products
Digby Fabric Sofa
| Weight | 105 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 80 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Digby |
| Features | Fabric |
Escape-Coastal Living Home Collection Long Key Console Table
Liam Round End Table
St. Armand Drink Table
St. Armand Rectangular End Table
| Weight | 41.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 20 × 24.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
| Features | Storage |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.