Nelson Leather Sock Arm Lay Flat Power Recliner
Call for Price
Akers STOOLS 41431-26WE/1B56DBF4
Call for Price
36H-301 – Chelsea Club Godfrey Dining Table – Cognac
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Mahogany Veneers, Mahogany Solids, Ebonized Inlay |
|---|---|
| Distressing Level | Medium |
| Notes | 36H Cognac finishMaximum extension: 118″ with two 21″ aproned leaves |
| Volume | 31 cft |
| Weight | 270 lb |
| Apron Height | 25.25 in |
| Leaf Width | 21 in |
| Cartons | 1 |
Additional information
| Weight | 270 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 76 × 30.25 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Chelsea |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.