New American Living Accent Chair
Call for Price
Parker STOOLS 44412-26WE/1B24BPF4
Call for Price
89A-301-V1 – Maison ’47 Small Rectangular Dining Table – Blonde Cerused
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Oak Veneers, Oak Solids |
|---|---|
| Distressing Level | Light |
| Notes | C185 Blonde CerusedAntique brass finish ferrules |
| Volume | 24 cft |
| Weight | 170 lb |
| Apron Height | 25.50 in |
Additional information
| Weight | 170 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 82 × 30.25 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Maison |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
899-126 – Maison ’47 Upholstered Wing Bed – King 6/6
899-175 – Maison ‘47 Upholstered Tall Hb Tall Fb Panel Bed – Queen 5/0
899-176 – Maison ‘47 Upholstered Tall Hb Tall Fb Panel Bed – King 6/6
899-177 – Maison ‘47 Upholstered Tall Hb Tall Fb Panel Bed – Cal King 6/0
899-202 – Maison ’47 Drawer Chest
899-206 – Maison ’47 Double Dresser
899-224 – Maison ’47 Nightstand
899-225 – Maison ’47 Demilune Nightstand
Related products
Americana Modern Dining Island Counter Height Table 72 In. X 42 In. To 90 In, (18 In Butterfly Leaf)
Cedar Fork Dining Rectangle Leg Table
Crossings Downtown 60” Round Dining Table
Rodrigo Counter Table Brown
| Dimensions | 32 × 32 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.