Reed Entertainment Base
"*" indicates required fields
Description
Elevate your entertainment area with the Reed media console. Rhythmic reeded doors conceal ample storage to keep your space clutter-free and composed. The warm Driftwood Oak finish and seashell hardware add a refined coastal touch, creating a calm and inviting backdrop for your gathering space.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Reed |
|---|---|
| Carton Volume | 37.024 |
| Carton Weight | 280.500 lb |
Additional information
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Collection | Reed |
| Features | Storage |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Related products
Americana Modern – Cotton 92 In. Tv Console With Hutch And Led Lights
Americana Modern – Denim 92 In. Tv Console With Hutch And Led Lights
Americana Modern – Denim 92 In. Tv Console With Hutch, Backpanel And Led Lights
Abode Wagner Four Door Console
Boheme Salvator Media Console
| Weight | 167.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.5 × 89 × 28 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Blues |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Power |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.