CT6125 – Palmetto Four Door Credenza
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Mindi Veneers, Mindi Solids, Abaca Rope |
|---|---|
| Distressing Level | Light |
| Notes | A light, grey wash wood frame featuring geometric door front panels woven out of abaca rope. Behind each set of two doors with touch latch is one adjustable shelf |
| Volume | 46 cft |
| Weight | 278 lb |
Additional information
| Weight | 278 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 84 × 34 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Palmetto |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.