Writing Desk
$925.00 Original price was: $925.00.$618.99Current price is: $618.99.
Rectangle Cocktail Table
$873.00 Original price was: $873.00.$578.99Current price is: $578.99.
File Cabinet
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Constructed of select hardwoods and Oak veneers | Yes |
|---|---|
| Sea grass accents combined with the White Sands finish exudes modern coastal charm | Yes |
| Two drawers constructed with dovetail joinery and ball-bearing extension guides | Yes |
| Bottom file drawer accepts letter or legal size files | Yes |
| Tip restraining hardware | Yes |
| Dimensions | 18.00″W X 22.00″D X 30.00″H |
| Weight | 63.93 lbs |
Additional information
| Weight | 63.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 18 × 30 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | White Sand |
| Style | Cottage |
| Collection | Maren |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern – Denim Functional File With Power Center
Americana Modern – Dove Functional File With Power Center
Americana Modern – Dove Workstation With Led Light
Boca Rolling File
Huntington 2 Drawer Lateral File
Corsica Lateral File
| Weight | 117.51 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 36 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Corsica & Work Your Way |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.