Today’s Hours Getting Hours
Melange Savion Chest
Call for Price
Melange Ravenna Console
$2,736.00 Original price was: $2,736.00.$1,768.99Current price is: $1,768.99.
Melange Matisette Chest
"*" indicates required fields
SKU:
638-85074
Category: Accent Furniture
Tags: Accent Furniture, Cream, Hooker Furniture, Whites/Creams/Beiges
Description
The intricate, lacy carved front of the Matisette Chest makes it a dramatic addition for room styles from classic to modern to Asian.
Additional information
| Weight | 204.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.5 × 54.25 × 38.25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Melange |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Melange Accent Nesting Tables
Melange Barron Accent Table
Melange Console Table
Melange Contours Cocktail Table
Melange Contours Credenza
Melange Deserie Demilune Chest
Melange Door Entertainment Console
Melange Dylian Coffee Table
Related products
Copenhagen Glass Cabinet
Susan G. Komen Unity Chest
Commerce and Market Commerce & Market Accent Table
Commerce and Market St. Armand Drink Table
Alfresco Alfresco Trifoglio Accent Table
| Weight | 13.20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.50 × 22.50 × 26.00 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | Alfresco |
| Color | Blue |
| Features | Wood, Wood Veneer |
| Style | Casual |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.