Urban Hutch (Top Piece)14"D x 60"W x 48"H
Call for Price
L2554-68 Joie Bench
Call for Price
Ridgeline, Vases, S/2
"*" indicates required fields
Description
Perfect for showcasing your favorite blooms or simply as standalone works of art, these vases promise to infuse your space with a sense of refined luxury. The ceramic bodies boast a white finish with horizontal ridge lines, adding a touch of texture and visual interest to sleek curves, all elegantly supported by antique gold metal bases. Sizes: S- 5x15x5, L- 6x18x6
Additional information
| Weight | 12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 6 × 18 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Ridgeline |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Algernon Drink Table
Cyprien Table Lamp
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Cyprien |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.