Ruffled Feathers Bowl, Blue
"*" indicates required fields
Description
This ceramic bowl models organic curved edges that create a feminine look and is finished in a striking gloss blue glaze. May also be hung on the wall.
Additional information
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 24 × 4 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Blue |
| Style | Contemporary |
| Collection | Ruffled |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Related products
Cyprien Table Lamp
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Cyprien |
| Features | Fabric |
Laurier Drink Table, Gray
Stevens Buffet Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Stevens |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.