Vessel Bowl, Black
"*" indicates required fields
Description
Embrace the perfect fusion of aesthetics and utility with this canoe-shaped bowl, crafted from a unique cast ivory man-made stone that replicates the look of travertine.
Additional information
| Weight | 12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 29 × 3 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Contemporary |
| Collection | Vessel |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Vessel Bowl, Ivory
Related products
Cantarana Table Lamp
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Cantarana |
| Features | Fabric |
Cyprien Table Lamp
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Cyprien |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.