Vail Leather Saddle Bar Stool
Call for Price
Abyss Table Lamp
"*" indicates required fields
Description
Add a touch of artistic flair to your space with our unique ceramic table lamp, boasting a captivating ombre effect from light blue to midnight blue. The granulated finish adds depth, while brass-plated details provide a hint of elegance. The tall round drum shade is covered in a casual white linen fabric. Due to the nature of fired glazes on ceramic lamps, finishes will vary slightly.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Abyss |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Adjustable Floor Lamp in Hand-Rubbed Antique Brass 91025HAB
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Brass |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Studio Swing Arm Floor Lamp in Bronze 81134BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Studio Swing Arm Floor Lamp (81134 AN)
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Studio Adjustable Floor Lamp in Bronze 91025BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Ivor Table Lamp
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Industrial |
| Collection | Ivor |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.