Bucktown 2306 Cocktail Ottoman
Call for Price
Dublin Leather Upholstered Bed
Call for Price
Algiers, 8 Lt Pendant
"*" indicates required fields
Description
Narrow Hardback white linen fabric hanging shade with a heavy textured soft gold finish. 8-40 watt max, candelabra sockets. Bulbs not included. Supplied with 15′ wire, 3-12″ stems,and 1-6″ stem for adjustable installation
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Algiers |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Scala Hand-Forged Bedside Lamp in Gilded Iron with Natural Percale Shade 53514GI
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Gold, White |
| Features | Metal |
| Style | Modern |
Crista Table Lamp
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Crista |
| Features | Fabric |
Cyprien Table Lamp
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Cyprien |
| Features | Fabric |
Ivor Table Lamp
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Industrial |
| Collection | Ivor |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.