Almanzora Table Lamp
"*" indicates required fields
Description
Blue glass with bronze sugar spun accents and brushed nickel plated details. The round hardback drum shade is a light beige linen fabric.
Additional information
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Almanzora |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp (81134 AN)
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Scala Hand-Forged Bedside Lamp in Gilded Iron with Natural Percale Shade 53514GI
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Gold, White |
| Features | Metal |
| Style | Modern |
Crista Table Lamp
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Crista |
| Features | Fabric |
Cyprien Table Lamp
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Cyprien |
| Features | Fabric |
Stevens Buffet Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Stevens |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.