Hawkins Huntboard with Table Leaf Storage
Call for Price
Belle Fabric Power Recliner
Call for Price
Anchorage Floor Lamp
"*" indicates required fields
Description
The Anchorage Floor Lamp is crafted with thick iron legs finished in a plated antique brass exuding a sense of rugged sophistication. The addition of a casted black iron collar adds a touch of industrial flair, creating a perfect balance of style and functionality. The round hardback drum shade is covered in a crisp white linen fabric.
Product Details
| Dimensions | 64H, SHADE 11H X 19 Dia. (in) |
|---|---|
| UPC Number | 792977303573 |
| Weight | 25 lbs |
| Bulb Qty | 1 |
| Bulb Type | E26 (STANDARD) |
| Socket Type | 3-WAY |
| Switch Type | SOCKET SWITCH |
| Wattage | 150W |
Additional information
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Industrial |
| Collection | Anchorage |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp in Bronze 81134BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Studio Swing Arm Floor Lamp (81134 AN)
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Cyprien Table Lamp
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Cyprien |
| Features | Fabric |
Ivor Table Lamp
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Industrial |
| Collection | Ivor |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.