Origins Dandridge Rectangle Dining Table with Leaf
Call for Price
Lyra Buffet
Call for Price
Ararat Table Lamp
"*" indicates required fields
Description
This chic art glass table lamp features a dynamic swirl of white and brown tones, accented with antique brass plated details. The round hardback drum shade is covered in a crisp white linen fabric.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | No Color |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp in Polished Nickle 81134PN
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Cyprien Table Lamp
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Cyprien |
| Features | Fabric |
Drexel Accent Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Industrial |
| Collection | Drexel |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.