Harvest Live Edge Rectangle Dining Table
Call for Price
Devon Fabric Power Rocking Recliner
Call for Price
Arden Table Lamp
"*" indicates required fields
Description
Featuring a timeless white ceramic base combined with bands of melting smoky blue glaze. This piece is elegantly anchored by a thick crystal foot and complemented with brushed plated nickel details. A tapered round hardback shade covered in a white linen fabric. Due to the nature of fired glazes on ceramic lamps, finishes will vary slightly.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Arden |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp (81134 AN)
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Crista Table Lamp
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Crista |
| Features | Fabric |
Drexel Accent Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Industrial |
| Collection | Drexel |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.