Carolina Roll Arm Sofa
Call for Price
Artifact Table Lamp
"*" indicates required fields
Description
Inspired by antique pottery, this ceramic table lamp features an aged stone finish with character distressing and dark undertones, accented with plated brushed nickel details. The drum shade is covered in a light gray linen fabric.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Artifact |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp (81134 AN)
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Scala Hand-Forged Bedside Lamp in Gilded Iron with Natural Percale Shade 53514GI
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Gold, White |
| Features | Metal |
| Style | Modern |
Studio Adjustable Floor Lamp in Bronze 91025BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Ivor Table Lamp
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Industrial |
| Collection | Ivor |
| Features | Fabric |
Stevens Buffet Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Stevens |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.