D13-7100-42 - Great Room Outdoor Laf Sofa
Call for Price
Ascent Table Lamp
"*" indicates required fields
Description
The Ascent Table Lamp showcases a unique geometric design with alternating stacked blocks constructed from a man-made ivory stone that accurately replicate the look of Thassos marble. Iron details are finished in a plated brushed nickel, paired with a white hardback drum shade.
Additional information
| Weight | 9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Modern |
| Collection | Ascent |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Adjustable Floor Lamp in Hand-Rubbed Antique Brass 91025HAB
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Brass |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Scala Hand-Forged Bedside Lamp in Gilded Iron with Natural Percale Shade 53514GI
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Gold, White |
| Features | Metal |
| Style | Modern |
Cyprien Table Lamp
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Cyprien |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.