Crossbuck Dining Table with Extendable Leaves
Call for Price
Catalina Fabric Power Rocking Recliner
Call for Price
Beckley Table Lamp
"*" indicates required fields
Description
Featuring a ceramic base finished in a distressed charcoal glaze with unique stone-like texture and bronze highlights. The Beckley Table Lamp is elegantly accented with a thick crystal foot and plated nickel hardware. The tapered round hardback shade is covered in a casual white linen fabric.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Beckley |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Adjustable Floor Lamp in Hand-Rubbed Antique Brass 91025HAB
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Brass |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Scala Hand-Forged Bedside Lamp in Gilded Iron with Natural Percale Shade 53514GI
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Gold, White |
| Features | Metal |
| Style | Modern |
Studio Adjustable Floor Lamp in Bronze 91025BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Crista Table Lamp
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Crista |
| Features | Fabric |
Ivor Table Lamp
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Industrial |
| Collection | Ivor |
| Features | Fabric |
Stevens Buffet Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Stevens |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.