Brookdale, 3 Lt Linear Chandelier
"*" indicates required fields
Description
Enriched industrial style with a hint of craftsman lines bring together this elegant linear chandelier enhanced with an aged brass finish and etched, white frosted glass shades. 3-100 watt max, Edison sockets. Bulbs not included. Supplied with 20′ wire, 6-12″ stems and 2-6″ stems for adjustable installation.
Additional information
| Weight | 34 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 44 × 15 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Industrial |
| Collection | Brookdale |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp (81134 AN)
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Scala Hand-Forged Bedside Lamp in Gilded Iron with Natural Percale Shade 53514GI
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Gold, White |
| Features | Metal |
| Style | Modern |
Cyprien Table Lamp
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Cyprien |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.