D13U-5201-1-F1 - Armanti Outdoor Large Sofa
Call for Price
Carolina Leather Track Arm Chair
Call for Price
Captiva Floor Lamp, Brass
"*" indicates required fields
Description
This floor lamp features a casual, natural braided rattan wrapped foot accented by antique brass plated iron base. A slightly tapered hardback shade in a crisp white linen fabric complements the piece.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 65 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Coastal |
| Collection | Captiva |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp in Bronze 81134BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Cantarana Table Lamp
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Cantarana |
| Features | Fabric |
Drexel Accent Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Industrial |
| Collection | Drexel |
| Features | Fabric |
Ivor Table Lamp
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Industrial |
| Collection | Ivor |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.