Ceralene Table Lamp
"*" indicates required fields
Description
The Ceraline Table Lamp features a deep emerald green drip glaze with subtle rust brown undertones paired with brushed brass-plated details. The round hardback drum shade is covered in a casual white linen fabric. Due to the nature of fired glazes on ceramic lamps, finishes will vary slightly.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Green |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Ceralene |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Cantarana Table Lamp
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Cantarana |
| Features | Fabric |
Stevens Buffet Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Stevens |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.