Danala Table Lamp
"*" indicates required fields
Description
This ceramic table lamp boast a ribbed textured surface finished in a heavily distressed stone ivory with dark gray undertones. Accentuated by brushed nickel plated details, this lamp exudes rustic elegance and charm. The round hardback drum shade is a casual light beige linen fabric with natural slubbing.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Danala |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp (81134 AN)
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Cyprien Table Lamp
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Cyprien |
| Features | Fabric |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.