Upholstery Living Room Berkley Recliner
Call for Price
Dublin Leather Upholstered Bed
Call for Price
Jarsdel, 1 Lt Sconce
"*" indicates required fields
Description
Refined industrial with clean lines on our 1 Lt. wall sconce features a sanded black finish on the I-beam style frame with refined antique brass accents and clear meteor shower glass shades. 1-60 watt max, Edison socket. Bulbs not included.
Additional information
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 5 × 20 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Jarsdel |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Adjustable Floor Lamp in Hand-Rubbed Antique Brass 91025HAB
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Brass |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Scala Hand-Forged Bedside Lamp in Gilded Iron with Natural Percale Shade 53514GI
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Gold, White |
| Features | Metal |
| Style | Modern |
Crista Table Lamp
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Crista |
| Features | Fabric |
Stevens Buffet Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Stevens |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.