Origins Spence Dining Chair with Upholstered Seat
Call for Price
Athens End Table
Call for Price
Mayme Table Lamp
"*" indicates required fields
Description
The Mayme Table Lamp features a unique stacked sculptural design finished in matte white, accented by a thick crystal foot and polished nickel detailing. The rectangle hardback shade is covered in a white linen fabric.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | No Color |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Adjustable Floor Lamp in Hand-Rubbed Antique Brass 91025HAB
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Brass |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Studio Swing Arm Floor Lamp in Polished Nickle 81134PN
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Cantarana Table Lamp
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Cantarana |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.