ES9-1340-2 - Jordan Sofa
Call for Price
SoMa - Saber Leg Extension Table in Coal
Call for Price
Mirah Table Lamp
"*" indicates required fields
Description
This tall, elegant lamp truly makes a statement! The transparent olive glass is adorned with slim vertical fluting that catches the light on every curve, paired with brass-plated details. A round hardback drum shade made with a crisp white linen fabric completes the piece.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Mirah |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Adjustable Floor Lamp in Hand-Rubbed Antique Brass 91025HAB
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Brass |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Cantarana Table Lamp
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Cantarana |
| Features | Fabric |
Stevens Buffet Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Stevens |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.