C9A-723 - Compositions Console
Call for Price
Glacier 2477 Armless Sofa
Call for Price
Mistie, 2 Lt Sconce
"*" indicates required fields
Description
Two handmade glass panels of etched translucent seeded glass complete each shade of this opulent sconce with an antique brass finish. 2-60 watt max candelabra sockets. Bulbs not included. Mount either vertical or horizontal for upmost flexibility.
Additional information
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Mistie |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Adjustable Floor Lamp in Hand-Rubbed Antique Brass 91025HAB
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Brass |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Studio Swing Arm Floor Lamp (81134 AN)
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Cyprien Table Lamp
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Cyprien |
| Features | Fabric |
Drexel Accent Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Industrial |
| Collection | Drexel |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.