Carolina Leather Panel Arm Chair
Call for Price
Revere Upholstered Arm Chair - 803 Bluff / 7617-91 Linen
Call for Price
Opal Table Lamp
"*" indicates required fields
Description
This ceramic table lamp featuring a white high gloss glaze accented by brushed nickel finishes. The natural wood base and neck adds organic elements to this versatile design. A slightly tapered off-white linen hardback shade completes the piece.
Additional information
| Weight | 12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Opal |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Scala Hand-Forged Bedside Lamp in Gilded Iron with Natural Percale Shade 53514GI
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Gold, White |
| Features | Metal |
| Style | Modern |
Studio Adjustable Floor Lamp in Bronze 91025BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Drexel Accent Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Industrial |
| Collection | Drexel |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.