Dublin Leather Upholstered Bed
Call for Price
Polaris 2470 LSF Chaise
Call for Price
Phuvinh, 1 Lt Sconce
"*" indicates required fields
Description
Woven natural rattan in a 1 Lt wall mount with traditional coolie shaped shade dressed up with antique brass finish accents. Supplied with dual mount option with 8′ of wire & plug, in-line dimmer switch, and 3-12″ metal cord covers for easy plug in installation or it can be wired directly to an outlet box as a sconce, with 1-60 watt max candelabra socket. Bulbs not included.
Additional information
| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 12 × 16 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Coastal |
| Collection | Phuvinh |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp (81134 AN)
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Studio Adjustable Floor Lamp in Bronze 91025BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Crista Table Lamp
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Crista |
| Features | Fabric |
Drexel Accent Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Industrial |
| Collection | Drexel |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.