Jetson 2223 RSF Chaise
Call for Price

Calypso TABLES 51523/25+91281/70
Call for Price
Poppins, 8 Lt Chandelier
"*" indicates required fields
Description
Charming 8 Lt oval chandelier featuring a warm brass finish with white alabaster accents topped with pleated white fabric shades. 8-60 watt max candelabra sockets. Bulbs not included. Supplied with 20′ wire, 3-12″ stems and 1-6″ stem for adjustable installation.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 45 × 25 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Traditional |
| Collection | Poppins |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Adjustable Floor Lamp in Hand-Rubbed Antique Brass 91025HAB
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Brass |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Studio Swing Arm Floor Lamp in Polished Nickle 81134PN
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Studio Swing Arm Floor Lamp (81134 AN)
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Scala Hand-Forged Bedside Lamp in Gilded Iron with Natural Percale Shade 53514GI
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Gold, White |
| Features | Metal |
| Style | Modern |
Crista Table Lamp
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Crista |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.