Remnant Table Lamp
"*" indicates required fields
Description
Crafted from man-made white stone that accurately replicate the look of Thassos marble, the Remnant Table Lamp doubles as lighting and a modern work of art that’s accented with brushed nickel plated details. The hardback drum shade is covered in white linen fabric.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Modern |
| Collection | Remnant |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Stevens Buffet Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Stevens |
| Features | Fabric |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.