ESN216-6SK - Del Mar Skirted Chair
Call for Price

Luna Fabric Rocking Recliner
Call for Price
Rowland Buffet Lamp
"*" indicates required fields
Description
This tall buffet lamp features an asymmetrical, faceted black and white Panda marble base. The natural beauty of the stone is accentuated by antique brass plated details, resulting in a piece that is both artistic and functional. The slightly tapered round hardback shade is covered in a crisp white linen fabric. True to the nature of natural materials, each piece will have unique marbling and veining throughout.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Contemporary |
| Collection | Rowland |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Cantarana Table Lamp
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Cantarana |
| Features | Fabric |
Cyprien Table Lamp
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Cyprien |
| Features | Fabric |
Drexel Accent Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Industrial |
| Collection | Drexel |
| Features | Fabric |
Stevens Buffet Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Stevens |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.